30 GÜNDE 4000 YKS İNGİLİZCE (YDT) KELİMESİ ÖĞRENİN.
  • YDT Dil
  • 25.09.2020

30 GÜNDE 4000 YKS İNGİLİZCE (YDT) KELİMESİ ÖĞRENİN.

YKS İNGİLİZCE sınavında başarılı olabilmek için kelime dağarcığımızın oldukça geniş olması gerekiyor. Okuduğunuzu anlayamıyorsanız sınavda yapacaklarınız gerçekten çok sınırlı. Bundan dolayı YKS İNGİLİZCE sınavına hazırlanan öğrencilerimizin en büyük sıkıntılarından biri de kelime öğrenme zorluğudur.

İngilizce kelime eğitimiyle ilgili birçok yöntem duymuşsunuzdur. Okuyarak öğrenme, yazarak öğrenme, kelime kartları oluşturma, cümle kurma, ezberleme, kelime oyunlarıyla öğrenme, hafıza teknikleriyle öğrenme vb... Hangi tekniği kullanırsanız kullanın temel amacın kelimeyi ezberlemekten çok uzun süreli kalıcı öğrenmenin gerçekleşmesi olmalıdır. Kısa sürede yüzlerce kelime ezberleyebilirsiniz. Ezberlediğiniz bu kelimeleri eğitim süreciniz boyunca farklı format ve sorularda sürekli karşınıza getiren bir sistem yoksa bu kelimeleri öğrendiğiniz hızda unutursunuz. Kalıcı öğrenmeyi gerçekleştiremezsiniz. En azından sınava kadar kalıcı bir öğrenme gerçekleştirmeniz gerekir.

Bu makalemizde yaklaşık 15 yıldır sürekli geliştirerek tüm İngilizce eğitimlerimizde kullandığımız sanal zeka tabanlı ve hafıza tekniklerinin kullanıldığı kelime öğretme sistemimizden bahsedeceğiz. Uyguladığımız yöntemle çok kısa sürede binlerce YKS İNGİLİZCE kelimesini kalıcı bir şekilde öğrenebileceksiniz. 

 

SİTEMİZE ÜCRETSİZ ÜYE OLARAK YKS İNGİLİZCE KELİMELERİNİ ÖĞRENMEYE HEMEN BAŞLAYABİLİRSİNİZ.

 

YKS İNGİLİZCE'DE EN ÇOK ÇIKAN TAMAMEN SINAVA YÖNELİK KELİMELER

YDT İngilizce sınavında en fazla çıkan 4000 civarında kelime her bir ünitede 40 kelime olmak üzere ünitelere ayrılmıştır. Her ünitede ise 10 farklı bölümle bu kelimeler öğretilmektedir. Şimdi etkinlikleri inceleyelim.

Online YDT İngilizce eğitimi - Ücret iade garantili

HER KELİME İÇİN 10 FARKLI MODÜL

Her öğrencinin farklı öğrenme stilleri vardır. Görsel öğrenenler, işitsel öğrenenler, hafıza teknikleriyle öğrenenler, yazarak öğrenenler... Bu listeyi uzatabiliriz. Siz farkında olmasanız da mutlaka bir öğrenme stiliniz vardır ve bu stil size en kısa sürede maksimum öğrenme verimi sunar. YKS İNGİLİZCE kelime eğitimimizde farklı öğrenme stillerindeki kullanıcıları düşünerek her kelimeyi 10 farklı etkinlikle öğretiyoruz.

Görsel ve işitsel kelime eğitiminden tutunda, hafıza tekniklerine göre kelime hikayelerine, kelime alıştırmalarından kelime oyunlarına kadar birçok farklı öğrenme etkinliği bulunuyor. Bu sayede her bir kelime modülünde sadece 5 dakika çalışarak kısa sürede yüzlerce kelime öğrenebiliyorsunuz. Günde yaklaşık 2 saatlik bir çalışmayla 1 ayda 4000 YKS İNGİLİZCE kelimesini kalıcı bir şekilde öğrenebileceksiniz.

 

1. GÖRSEL VE İŞİTSEL KELİME ÖĞRENME

Bu bölüm kelimeyle ilk tanıştığınız bölümdür. Öncelikle kelimenin anlamı, telaffuzu, İngilizce örnek cümle ve çevirisi verilir. Yaklaşık 5 dakika içerisinde 40 kelimeyi kısaca tanıyoruz bu bölümde ve 2. bölüme geçiyoruz.

 

2. DİNLEYEREK KELİME ÖĞRENME

Bu bölümde 40 kelimenin tamamının hafıza tekniklerine göre hikayelerini dinleyeceksiniz. Gerçekten çok eğlenceli ve akılda kalıcı çağrışımlarla uzun süreli öğrenmeye katkı sunacak bir bölüm.

 

 

3. KELİME EŞLEŞTİRME (TÜRKÇEDEN İNGİLİZCEYE)

Bu bölümden itibaren alıştırmalarımız başlıyor. Türkçesi verilen kelimelerin İngilizcesini buluyorsunuz. Yaklaşık 5 dakika boyunca beşerli gruplar halinde soruları yanıtlıyoruz. 

 

 

4. KELİME EŞLEŞTİRME (İNGİLİZCEDEN TÜRKÇEYE)

5 dakika boyunca İngilizcesi verilen kelimenin Türkçesini buluyoruz. 

 

 

5. KELİMENİN ANLAMINI ÇIKARMA

İngilizce kelime öğrenmede kelimeyi cümle içerisinde kullanarak öğrenmek çok kullanılan ve etkili bir yöntemdir. Bu bölümde İngilizce cümle içerisinde işaretlenmiş kelimenin Türkçesini buluyoruz. Aynı zamanda kelimenin Türkçe cümle içerisindeki yerini de görüyoruz. Bu bölümü de 5 dakika çalışmamız yeterli olacaktır. 

 

 

6. BOŞLUĞA UYGUN KELİMEYİ BULMA

Bu bölümde de kelimenin cümle içerisindeki yerini görüyoruz. Bu kez Türkçe anlamı verilen kelimenin İngilizcesini buluyoruz. 5 dakikalık bir çalışma yeterli olacaktır. Bu aşamaya geldiğinizde artık birçok kelimeyi öğrendiğinizi göreceksiniz. Ama hala etkinlikler bitmedi. Devam ediyoruz.

 

 

7. HIZ TESTİ

3 saniye boyunca size verilen kelimenin anlamını hatırlamaya çalışıyorsunuz. Daha sonra anlamı verilen kelimeyi doğru hatırlayıp hatırlamadığınızı işaretliyorsunuz. 

 

 

8. TRUE & FALSE (DOĞRU & YANLIŞ)

Ekranda verilen kelime ve Türkçe anlamının doğru olup olmadığını işaretlemeni yeterli. Maksimum 5 dakikalık bir çalışma yeterli olacaktır.

 

 

9. QUIZMASTER

Bu bölümde İngilizce verilen kelimenin anlamı olabilecek seçenekler aşağıda veriliyor. Amaç ilk seferde doğru cevabı bulabilmek. Bu bölümle birlikte artık tüm alıştırmalarımızı tamamladık. Yaklaşık 45 dakikalık bir çalışmayla 40 adet YKS İNGİLİZCE kelimesini kalıcı bir şekilde öğrendiğinizi göreceksiniz.

 

 

10.  YDT İNGİLİZCE KELİME LİSTESİ

Öğrenmiş olduğumuz kelime listesinin çıktısını alarak dosyamıza ekliyoruz. Ünitelerde ilerledikçe elimizde ünite ünite tamamı YKS İNGİLİZCE kelimelerinden oluşan çok değerli bir kaynak bulunacak. Ayrıca boş zamanlarımızda bu listelere de göz atabileceğiz.

 

 

YAPAY ZEKA  SAYESİNDE ÖĞRENME DÜZEYİNİZİ TAKİP EDİN.

YKS İNGİLİZCE kelime sistemimizde yapay zeka alt yapısı kullanılır. Alıştırmalarda yanlış cevapladığınız kelimeler daha fazla kaşınıza gelir. Vermiş olduğunuz tüm cevapların kelime bazlı istatistikleri tutulur. Doğru cevaplarınız belli bir orana çıktığında sistem o kelimeyi öğrenilen kelimelere aktarır. Ekranda sürekli öğrenilen kelimelerinizin durumunu takip edebilirsiniz.

Ayrıca zorlandığınız kelimeleri işaretleyerek bu kelimelerden üniteler oluşturabilirsiniz. Bu sayede sadece kendi belirlediğiniz kelimelerle alıştırmalarınızı yapabilirsiniz.

Online YDT İngilizce eğitimi - Ücret iade garantili

SİTEMİZE ÜCRETSİZ ÜYE OLARAK YKS İNGİLİZCEKELİMELERİNİ ÖĞRENMEYE HEMEN BAŞLAYABİLİRSİNİZ.

 

YDT Dil ile ilgili yazılar

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

ydt Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.