ONLINE YKS İNGİLİZCE (YDT) EĞİTİMLERİ KLASİK DERSHANELERE KARŞI...
  • YDT Dil
  • 25.09.2020

ONLINE YKS İNGİLİZCE (YDT) EĞİTİMLERİ KLASİK DERSHANELERE KARŞI...

Her ne kadar YKS hazırlığında çoğunlukla yüz yüze eğitim tercih edilse de artık yüz yüze eğitimin alternatifi olarak online eğitimlerin yaygınlaştığını görüyoruz. İnternet ve mobil altyapısının yaygınlaşması, internet hızlarının artması ve online içerik üretiminin ciddi oranda artmasıyla eğitimciler ve öğrencilerin buluşma noktası online eğitimlere kaymaya başladı. Her ne kadar online eğitimler yaygınlaşsa yüz yüze eğitimden vazgeçmeyen öğrenciler de yok değil.

Bu makalemizde hangi tür öğrenciler için hangi eğitim modeli uygundur? Online eğitim ve yüz yüze eğitimin avantajları, dezavantajlarına değinelim ve sonrasında %100 BAŞARI GARANTİLİ ONLINE YKS İNGİLİZCE eğitimimizden bahsedelim.

 

ONLINE YKS İNGİLİZCE (YDT) EĞİTİM ÇEŞİTLERİ

Online YKS İNGİLİZCE (YDT) eğitimlerini incelediğimizde senkron, asenkron ve harmanlanmış (hibrit) eğitim modelleri olduğunu görüyoruz.

 

Senkron (eş zamanlı) online eğitimler: Bu eğitimlerde öğretmen ile öğrenciler sanal bir sınıfta bir araya gelirler ve sanal sınıfta dersler işlenir. Sadece haftanın belli günlerine göre planlanan bu derslerde öğretmen canlı olarak dersi anlatır ve öğrenciler dinlerler. Öğrenciler sistem üzerinden öğretmene soru sorabilmektedirler.

Gelişmiş bir online eğitim modeli olmamakla birlikte öğrencileri fiziksel olarak dershaneye gidip gelme sıkıntısından kurtarmaktadır. Klasik dershanecilik sisteminin internet ortamına taşınmış hali diyebiliriz. İnternetin olduğu her yerden öğrenciler derslere katılabilir. Eğitimler haftanın belli gün ve saatlerinde canlı olarak verildiği için o gün ve saatte sitede hazır bulunmalısınız. Bu da derse devam konusunda öğrencilerin önünde önemli bir problemdir. Birkaç dersi kaçırdığınız zaman eğitimlerden geri kalıp motivasyon kaybına uğrayabilirsiniz. Bazı modellerinde ders kayıtlarını daha sonra izleme imkanı bulunsa da gelişmiş bir online eğitim modeli değildir.

Asenkron (eş zamanlı olmayan)  online eğitimler: Bu eğitimler canlı yayın şeklinde değildir. Tüm eğitim içeriği eğitmen tarafından hazırlanır ve sisteme yüklenir. Öğrenci dilediği zaman bu derslere çalışabilir. Öğrenci belli gün ve saatlerde sisteme girmek zorunda değildir. Bu tarz eğitimler çok iyi planlanmalıdır. Bu modelde öğrenci-öğretmen etkileşimi ve iletişiminin çok iyi tasarlanması gerekir.

Harmanlanmış (Hibrit) eğitim modeli: Bu modelde yüz yüze eğitim ile uzaktan eğitim birlikte kullanılır. Hem dershanede öğrencilere YKS İNGİLİZCE (YDT) eğitimi verilir hem de hazırlanan özel bir online eğitim sistemiyle bu eğitimler desteklenir. Öğrenciler internetin olduğu her yerden bu içeriklere ulaşıp dershanede öğrenilen konuları tekrar edebilirler.

 

Şimdi madde madde iki sınav yöntemini değerlendirelim.

 

SINAVA YÖNELİK PROFESYONEL İÇERİK

Online ya da yüz yüze eğitim… Eğitim yönteminden önce eğitim içeriklerine odaklanmanızı tavsiye ederiz. Öncelikle alanında uzman, deneyimli öğretmenler tarafından hazırlanmış ve sizi hedefinize ulaştıracak tamamen YKS İNGİLİZCE (YDT)'e yönelik eğitim içeriklerini aramaya koyulun. Ders içerikleri ve anlatımlar tamamen YKS İNGİLİZCE (YDT) odaklı olmalıdır. Yanlış bir tercih maddi manevi olumsuz etkilenmenize neden olabilir. Her şeyi yerine koyabilirsiniz ama harcadığınız emeği ve zamanı asla!

 

ULAŞILABİLİRLİK

Bulunduğunuz il ya da ilçede eğitim kalitesine güvenebileceğiniz yüz yüze YKS İNGİLİZCE (YDT) eğitimi bulmanız çok zor olabilir. Özellikle büyük şehirler hariç, küçük şehir ve ilçelerde şansınızın yaver gitmesi gerekiyor böyle bir eğitim için. Ya da bulduğunuz eğitim içinize sinmiyor, emin olamıyorsunuz ve sırf fiziksel imkânsızlıklardan dolayı kaliteli bir eğitimden mahrum kalabiliyorsunuz.

Bu noktada online eğitimler imdadınıza yetişebilir. İnternetin olduğu her yerden alanından uzman kişi ve kurumlar tarafından geliştirilmiş birçok online YKS İNGİLİZCE (YDT) eğitimine ulaşabilirsiniz. Kalitesinden emin olmadığınız yüz yüze eğitimdense kesinlikle online eğitimleri tavsiye ederiz.

 

DEVAM DEVAMSIZLIK

Yüz yüze eğitimlerin en büyük dezavantajı kurslara devam etmenin zorluğudur. YKS İNGİLİZCE (YDT)'e hazırlanan adayların büyük bir kısmı çalışan kişiler ve haftanın belli günleri belli saatlerde dershaneye girmek hem zaman hem de ulaşım açısında ciddi bir sıkıntı haline gelebilir. Bir de birkaç dersi kaçırmış iseniz sonraki dersler için ciddi bir uyum sorunu yaşayabilirsiniz. Canlı yayın şeklindeki kurslarda da her ne kadar internetin olduğu her yerden derse katılma imkânınız olsa da haftanın belli gün ve saatinde derse girme zorunluluğu öğrencileri devamsızlık yapmaya itebilir.

Bu konuda en büyük avantaj asenkron online eğitimlerde. Güzel planlanmış ve kullanıcıya zaman ve mekandan bağımsız derslere katılma imkanı sunan online eğitimler bu açıdan oldukça avantajlı.

 

İLETİŞİM – ETKİLEŞİM

Yüzyüze YKS İNGİLİZCE (YDT) eğitimlerinin en büyük avantajı öğretmen ve öğrenci arasındaki etkileşim ve iletişim düzeyinin yüksek olmasıdır. Ders esnasında dersle ilgili bildirimlerinizi anında öğretmene yöneltebilirsin. Anında cevap alırsınız. Online eğitimlerin en büyük sıkıntısı öğrenci öğretmen etkileşimidir. Online YKS İNGİLİZCE (YDT) eğitimleri planlanırken mutlaka etkileşim ve iletişimi artıracak araçlar sunulmalıdır.

Öğrenciler diledikleri zaman sorularını öğretmenlere sorabilmeli, eğitim süreciyle ilgili karşısında bir muhatap bulabilmelidir. Bunu başarıyla gerçekleştirebilen online eğitimler oldukça başarılı örneklerdir.

 

ÇALIŞMA PROGRAMI

Yüz yüze eğitim ve senkron online eğitimlerde çalışma program dersi anlatan hoca tarafından hazırlanır. Sizin tek yapmanız gereken bu programı takip etmek olacak. Online eğitimlerde çalışma programı çok iyi bir şekilde tasarlanmalıdır. Öğrenci sadece ders çalışmaya odaklanmalı, çalışma programını bitirdiğinde tüm konuları bitirdiğinden ve hedefine ulaşacağından emin olmalıdır.

 

KİŞİYE ÖZEL EĞİTİM

Yüz yüze eğitim ve canlı yayın şeklindeki senkron YKS İNGİLİZCE (YDT) eğitimlerinin en yetersi kaldığı konu eğitimlerin kişiye özel olmamasıdır. Eğitimlerin başlama ve bitiş tarihleri bellidir. Belli bir İngilizce düzeyine göre gruplar açılır ve bu öngörü ile dersler anlatılır. Kursların başlangıç zamanını kaçırdığınız zaman kursa katılamazsınız. Katılsanız dahi birçok dersi kaçırdığınız için katkısı sınırlı olur. Ayrıca tamamen sizin İngilizce seviyeniz ve hedefinize göre bir eğitim alamazsınız.

Asenkron online eğitimler ise öğrenci dilediği zaman kursa başlayabilir ve kendi öğrenme hızı ile çok kısa sürelerde yoğun çalışmalarla sınava hazırlanabilir. Bu eğitimler iyi tasarlanmış örneklerinde kişinin seviyesi ve hedefine göre kişiye özel çalışma programları yapılmaktadır.

 

EĞİTİM ÜCRETİ

Yüz yüze eğitimlerde sınırlı sayıdaki öğrenciye eğitimler verildiğinden ücretler daha yüksektir. Online eğitimlerin ücretleri çok daha uygundur.

 

ÖZETLE

Öncelikle kaydolacağınız derhane ya da online eğitim tamamen YKS İNGİLİZCE (YDT)'e yönelik olmalı. Alanında uzman öğretmenler tarafından hazrılanmış profesyonel içerikler olmalı. Yüzyüze eğitim veren YKS İNGİLİZCE (YDT) kursları kesinlikle alternatifsiz değil. Çok kaliteli online YKS İNGİLİZCE (YDT) eğitimleri bulunmakta. Yukarıdaki başlıklara göre değerlendirip kararınızı vermelisiniz. Yüzyüze eğitim imkanı olmayan ve kendi kendine öğrenme düzeyi yüüksek olan kullanıcılar online profesyonel online eğitimlerle hedeflerine ulaşabilirler.

 

 

HANGİ ONLINE YKS İNGİLİZCE (YDT) EĞİTİMİ

Kaydolacağınız online eğitim klasik dersanecilik mantığının internet ortamına taşınmış hali olmamalıdır. Sadece sınıf ortamındaki ders anlatım videolarının internet ortamında izlenmesi ya da sanal sınıflarda haftanın birkaç günü canlı ders dinleme şeklinde uygulamalar başarılı online eğitim uygulamaları değildir. 

Kaydolacağınız online YKS İNGİLİZCE (YDT) eğitimi seviyenize ve hedefinize uygun olmalıdır. Size özel bir çalışma programı hazırlayarak, sınav tarihine kadar tüm konuları bitirmenizi sağlamalıdır. Bir nevi online rehberlik etmelidir size. Ayrıca ihtiyacınız olduğu zaman öğretmen desteği de alabilmelisiniz. Kafanıza takılan soruları, anlamadığınız soruları anında öğretmenlere sorabilmelisiniz. Sınav süreci ve eğitimlerle ilgili dilediğiniz zaman ukalabileceğiniz bir rehberlik hizmeti de olmalıdır.  Çalışma programınızı tamamladığınızda sınava hazır olacağınızı bilmeli ve bu motivasyonla çalışmalısınız.

 

%100 BAŞARI GARANTİLİ ONLINE YKS İNGİLİZCE (YDT) EĞİTİMİMİZ

Sitemizde; başka hiçbir kaynağa gereksinim duymadan, kişiye özel çalışma programıyla desteklediğimiz ve tamamen YKS İNGİLİZCE (YDT)'e yönelik hazırlanmış içeriklere 7-24 sınırsız online erişim sağlayabileceğiniz bir eğitim modeli sunuyoruz.

 

SEVİYE TANIMA TESTİNİ ÇÖZÜP ÖRNEK DERSLERİMİZE BAKMAK İÇİN SİTEMİZE ÜCRETSİZ ÜYE OLABİLRSİNİZ.

 

SEN SADECE ÇALIŞMA PROGRAMINI TAKİP ET!

Eğitim modelimiz tamamen kişiye özel bir eğitim imkânı sunmaktadır. İngilizce seviyeniz, hedeflediği YKS İNGİLİZCE (YDT) puanı ve sınava gireceği tarihe göre size özel bir çalışma programı çıkarılmaktadır. 1 aylık, 2 aylık, 45 günlük, 3 aylık programlar yapılabilir. Programın süresini siz belirliyorsunuz. Toplam eğitim süresi, çalışılması gereken dersler ve sıralamaları, haftalık ortalama çalışma süresi gibi bilgiler sistem tarafından belirlenmektedir. Sizin yapmanız gereken tek şey çalışma programını takip etmek olacaktır. 

 

HEDEFİNE ULAŞAMAZSAN ÖDEDİĞİN ÜCRETİN TAMAMINI İADE EDİYORUZ.

Çalışma programını takip ettiğiniz sürece size %100 başarı garantisi sunuyoruz.  Sistemde çalışmanız gereken minimum süreyi tamamlamanıza rağmen hedeflediğiniz puana ulaşamazsanız ödediğiniz eğitim ücretinin tamamı iade ediyoruz. Ayrıca ücret iadesiyle ilgili size resmi bir garanti belgesi sunuyoruz.

 

HİÇBİR SINIRLAMA OLMADAN 7-24 ÇALIŞ!

Eğitim modelimizde dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerden sisteme giriş yaparak ders çalışabilirsiniz. Web sitemizden ya da mobil uygulamamızdan eş zamanlı olarak çalışmalarınızı yapabilirsiniz.

Online YKS İNGİLİZCE (YDT) eğitimimizde seneler süren bir uğraş sonucunda YKS İNGİLİZCE (YDT) uzmanlarımız tarafından geliştirilmiş tüm eğitim içeriği sistemde yüklüdür. Hiçbir sınırlama olmadan bu eğitim içeriklerinin tamamına ulaşır, istediğiniz konuya, istediğiniz kadar çalışabilirsiniz. Ayrıca size özel çalışma programıyla kendi hızınızda ve kendi öğrenme stilinizle YKS İNGİLİZCE (YDT)'e hazırlanırsınız.

 

EĞİTİM DANIŞMANIN HER ZAMAN SENİNLE!

Sitemize üye olduğunuz ilk günden, sınava gireceğiniz tarihe kadar size özel bir eğitim danışmanı görevlendiriyoruz ve dilediğiniz zaman eğitimin danışmanınıza ulaşma imkânı sunuyoruz. Dilerseniz siz aranma talebi oluşturuyorsunuz, eğitim danışmanınız sizi arıyor. YKS İNGİLİZCE (YDT) eğitimi uzmanlık gerektiren bir alandır ve eğitimin tüm safhalarında profesyonel bir danışmanlık gerektirir. Biz bu eğitim danışmanlığını bir adım öteye taşıyarak, kullanıcılarımıza diledikleri an yanlarında olan eğitim danışmanları görevlendiriyoruz.

Online YDT İngilizce eğitimi - Ücret iade garantili

ÖĞRETMENLERİMİZE DİLEDİĞİN ZAMAN SORU SORABİLİRSİN.

Online eğitimin yanında öğretmen desteği de sunuyoruz. Ders çalışırken zorlandığınız yerlerde, sistem üzerinden YKS İNGİLİZCE (YDT) eğitmenlerimize sorularınızı yöneltebilirsiniz. Uzman kadromuz sorularınızı en kısa sürede cevaplayacak ve size geri dönüş sağlayacaktır.

 

SEVİYE TANIMA TESTİNİ ÇÖZÜP ÖRNEK DERSLERİMİZE BAKMAK İÇİN SİTEMİZE ÜCRETSİZ ÜYE OLABİLRSİNİZ.

 

ONLINE YKS İNGİLİZCE (YDT) EĞİTİMİMİZİN GENEL ÖZELLİKLERİ

 

Kişiye Özel Çalışma Programı

Online YKS İNGİLİZCE (YDT) eğitimimizde mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre kişiye özel bir çalışma programı sunulur. Programda toplam alınması gereken eğitim süresi, haftalık çalışma ortalamaları ve çalışılacak derslerin listesi kullanıcıya sunulur. Ayrıca kullanıcının tüm çalışma istatistikleri saniyesi saniyesi sistemde kaydedilir.

 

Tek Kaynak

Sitemizde seneler süren bir uğraş sonucunda profesyonel YKS İNGİLİZCE (YDT) uzmanlarımız tarafından geliştirilmiş ve tamamen YKS İNGİLİZCE (YDT) sınavına göre hazırlanmış bir eğitim sunulur. Online eğitimimizde başka herhangi bir kaynağa ihtiyaç duymadan hedeflenen puana ulaşma garantisi verilmektedir.

 

Sınırsız Çalışma

Eğitimimize 7/24 istediğiniz yerden, istediğiniz zaman ve tüm cihazlardan ulaşma imkânı sunuyoruz. Hiçbir sınırlama olmadan eğitim içeriklerinin tamamına ulaşır, istediğiniz konuya, istediğiniz kadar çalışabilirsiniz.

 

%100 Başarı Garantisi

Hedeflenen YKS İNGİLİZCE (YDT) puanına %100 ulaşma garantisi sunuyoruz. Hedeflediğiniz puana ulaşamazsanız ödediğiniz ücretin tamamını iade ediyoruz. Ücret iade garantisini sadece sözlü olarak değil resmi bir garanti belgesiyle veriyoruz.

 

Yapay Zekâ Tabanlı Eğitim

Online eğitimimizin en güçlü yanlarından biri de sanal zekâ altyapısıdır. Sistem sürekli yanınızdaki bir öğretmen gibi tüm çalışmalarınızı takip eder ve size doğru bir yönlendirme sunar. Kişiye özel çalışma programı yaptıktan sonra tüm çalışmalarınızın ayrıntılı istatistiklerini size sunar. Ayrıca öğrenme düzeyleriniz hakkında da sizi yönlendirir.

 

Profesyonel Ekip

Sitemizde seneler süren bir uğraş sonucunda profesyonel YKS İNGİLİZCE (YDT) uzmanlarımız tarafından geliştirilmiş ve tamamen YKS İNGİLİZCE (YDT) sınavına göre hazırlanmış bir eğitim sunulur. Profesyonel eğitimci kadromuz en güçlü yanımızı oluşturmaktadır.

 

Kişiye Özel Eğitim Danışmanı

Sitemize üye olduğunuz ilk günden, sınava gireceğiniz tarihe kadar size özel bir eğitim danışmanı görevlendiriyoruz ve dilediğiniz zaman eğitimin danışmanınıza ulaşma imkânı sunuyoruz. Dilerseniz siz aranma talebi oluşturuyorsunuz, eğitim danışmanınız sizi arıyor. YKS İNGİLİZCE (YDT) eğitimi uzmanlık gerektiren bir alandır ve eğitimin tüm safhalarında profesyonel bir danışmanlık gerektirir. Biz bu eğitim danışmanlığını bir adım öteye taşıyarak, kullanıcılarımıza diledikleri an yanlarında olan eğitim danışmanları görevlendiriyoruz.

 

Öğretmen Desteği

Ders çalışırken zorlandığınız yerlerde, sistem üzerinden YKS İNGİLİZCE (YDT) eğitmenlerimize sorularınızı yöneltebilirsiniz. Uzman kadromuz sorularınızı en kısa sürede cevaplayacak ve size geri dönüş sağlayacaktır.

 

Canlı Destek

Canlı destek hattımızı kullanarak aklınızdaki tüm soruları bize yöneltebilirsiniz.

 

Hedefe Yönelik İçerik

Size tamamen YKS İNGİLİZCE (YDT)'e yönelik bir eğitim sunuyoruz. Gereksiz çalışmalarla zamanınız ve emeğinizi boşa harcamıyoruz.

 

Mobil Uygulama Desteği

Android ve IOS platformlarından Uzmanyks uygulamamızı indirerek çalışmalarınızı buradan gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

 

 

YDT Dil ile ilgili yazılar

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

ydt Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.